fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Miasto Biesów. Car, który nadejdzie

materiały prasowe
Koło się zamyka. Prawosławni Rosjanie jako jedyni prawdziwi chrześcijanie są wybrańcami Boga, a ten umiłował ich najbardziej, bo tylko oni są prawdziwymi chrześcijanami.

Spotkanie z prawnukiem carskiego kucharza Charitonowa, poszukiwaczem prawdy i niepokornym badaczem dziejów dobiegło końca. Grupa fanów obstąpiła podest i stół, przy którym Piotr Walentynowicz podpisywał niedawno wydaną książkę „Impierator Nikołaj II. Tragiedija nieponiatogo samodierżca" [Imperator Mikołaj II. Tragedia niezrozumianego samodzierżcy]. Faceci w czerkieskach i kozackich kubankach dostojnie sunęli w kierunku wyjścia. Każdy miał w ręku własny podpisany przez autora egzemplarz. Jeden z nich zatrzymał się w drzwiach i strzelił sobie selfie na tle pustoszejącej sali. (...)

W dolnej kaplicy tłoczyli się wierni. Niektórzy wolno przechadzali się wzdłuż ścian, z zaciekawieniem wpatrywali się w ikonostas, zadzierali głowy i przyglądali się świeżym freskom na suficie. Inni z zupełnie nieobecnym wyrazem twarzy odpływali w modlitwę. Monotonnie recytowali ją półszeptem albo powtarzali w myślach.

W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA