fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Renesans Ritchiego Blackmore’a

Getty Images
Ritchie Blackmore przeszedł do historii rocka, komponując „Smoke on the Water". Ale założyciel Deep Purple ma też na koncie sukcesy z Rainbow i jak żaden z rockmanów kocha muzykę renesansu. 14 kwietnia skończył 75 lat.

Nie przez przypadek Ritchie Blackmore wśród marzeń związanych z Polską przez lata miał podróż do Krakowa. Wszak to perła renesansu. Oczywiście wszyscy ci, którzy śledzili muzyczne dokonania gitarzysty Deep Purple, wiedzieli o tym, że ponad dwie dekady temu zmienił wizerunek z rockmana na minstrela, inspirującego się renesansową muzyką dworską.

Jako pierwszy na naszych łamach o fascynacji gitarzysty renesansem powiedział mi Ian Anderson, lider Jethro Tull. Twórca albumu „Minstrel In Gallery" wyznał, że przestał promować się renesansowym przebraniem i sprzedał kostium minstrela właśnie Ritchiemu Blackmore'owi za... pięć funtów! Niedługo potem miałem okazję spotkać się z Blackmore'em w jednej z renesansowych piwnic w czeskiej Pradze.
Dziewczyna z Podlasia

Nie cieszył się opinią człowieka o łatwym charakterze. Polscy fani mieli szczególną okazję oglądać Blackmore'a, gdy jego oblicze przypominało gradową chmurę. Deep Purple przyjechali w listopadz...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA