Mariusz Ziomecki: Czy Antoni Macierewicz był tajnym współpracownikiem?

Archiwa IPN nie przyniosą odpowiedzi, czy Antoni Macierewicz był tajnym współpracownikiem, dlatego lepiej skupić się na tym, co jest możliwe. Zamiast kłócić się o agenturalność, lepiej na zimno poddać ocenie działalność tego polityka.

Publikacja: 01.03.2019 17:00

W sprawie Antoniego Macierewicza skazani jesteśmy na domysły i alternatywne scenariusze. Na zdjęciu:

W sprawie Antoniego Macierewicza skazani jesteśmy na domysły i alternatywne scenariusze. Na zdjęciu: przyszły minister obrony jako działacz Komitetu Obrony Robotników, luty 1980 roku, mieszkanie prof. Edwarda Lipińskiego, jednego z założycieli KOR

Foto: Fotonova

Tomasz Piątek twierdzi publicznie, że Antoni Macierewicz, jeden z najbardziej znanych – i kontrowersyjnych – polskich polityków, jest albo agentem, albo co najmniej marionetką Rosjan, a konkretnie ich wywiadu wojskowego GRU. Pierwsza oskarżycielska książka Piątka na ten temat, „Macierewicz i jego tajemnice", wydana w 2017 r., składa się głównie z reporterskich opracowań o powiązaniach byłego ministra obrony z podejrzanymi figurami rosyjskimi, które autor publikował wcześniej w prasie codziennej. Ta książka sprzedała się, mimo mieszanych reakcji komentatorów, w astronomicznym jak na Polskę nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy i nadal się rozchodzi.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Upadek kraju cedrów