fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plus Minus

Kto ukradł wyborcę lewicy

Plus Minus
Konrad Siuda
Co czeka polską lewicę? Czy da się budować poparcie głównie na popularności wśród młodych? Jak w dobie tak silnej polaryzacji pogodzić postulaty kulturowe z socjalnymi? O tym w najnowszym podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

„Polska lewica ma inny elektorat niż ten, którego pragnie. Bo ma poparcie głównie wśród najbardziej uprzywilejowanych klas, które najmniej potrzebują państwa opiekuńczego” – mówi w „Plusie Minusie” Sławomir Sierakowski. A Przemysław Sadura, drugi współautor raportu z badań socjologicznych „Koniec hegemonii 500+”, dodaje: „Lewicowość w Polsce to ciągle zabawa dla wielkomiejskiej klasy średniej – tej jej części, która albo odziedziczyła, albo nabyła pewne elementy etosu inteligenckiego. Mówimy o ludziach, którzy trochę wbrew empirycznemu doświadczeniu są w stanie targnąć się na to, by zaufać polskiemu państwu”.

Co właściwie wynika z raportu „Koniec hegemonii 500+”? Czy wyborcy przestali już być wdzięczni za 500+? Jakie wyzwania stoją przed polskimi partiami politycznymi? I czy lewica będzie potrafiła podjąć rękawicę, jeśli chodzi o walkę z PiS o elektorat socjalny?

O tym wszystkim rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński, redaktorzy magazynu „Plus Minus”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA