fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plus Minus

Czy USA będą miały pierwszego prezydenta polskiego pochodzenia?

podcasty.rp.pl
Gdzie sięgają korzenie Berniego Sandersa, kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych? Jak wyglądają relacje polsko-izraelskie po zamieszaniu z ustawą o IPN i niedawnych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz? A dla fanów sportu – Marcin Gortat kończy karierę, czy jakiś polski koszykarz ma szansę pójść jego śladem i trafić do NBA? O tym wszystkim Michał Płociński i Hubert Salik rozmawiają w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Polski antysemityzm to wytwór rosyjskiej propagandy – twierdzi Johnny Daniels, prezes fundacji From the Depths w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim. I odnosząc się do rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, na której prym wiódł Władimir Putin podkreśla, że była to forma negacjonizmu Holokaustu. Czy relacje polsko-izraelskie są dziś lepsze czy gorsze niż sześć lat temu? – pytają Michał Płociński i Hubert Salik.

Jerzy Haszczyński opisuje historię emigracji do Stanów Zjednoczonych ojca Berniego Sandersa, jednego z najpoważniejszych kandydatów Demokratów w wyborach prezydenckich w USA. I odkrywa szczegóły prób dostania się przez niego do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA