Liga Narodów: Włosi wywożą trzy punkty z Holandii

Reprezentacja Włoch pokonała w Amsterdamie Holandię 1:0 w meczu Ligi Narodów. W piątek Holandia w takim samym stosunku pokonała u siebie reprezentację Polski - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 08.09.2020 05:53 Publikacja: 08.09.2020 05:40

W innym poniedziałkowym meczu "polskiej" grupy Ligi Narodów Polska wygrała na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną 2:1. Wcześniej Bośnia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Włochami.

Gola na wagę trzech punktów w meczu Holandia-Włochy zdobył w doliczonym czasie gry w I połowie Nicolo Barella - pisze Onet.

Barella mógł zdobyć gola już w 11. minucie, gdy poważny błąd popełnił Joel Veltman - wówczas jednak po strzale z dystansu Włocha piłka odbiła się jeszcze od jednego z Holendrów i wyszła na rzut rożny.

Niedługo potem Nicolo Zaniolo próbował zdobyć gola dla Włochów efektownymi nożycami, ale uderzył nad poprzeczką.

Holendrzy swoją okazję mieli ok. 30 minuty kiedy to strzał Georginio Wijnalduma sprawił trochę kłopotów Gianluigiemu Donnarummie.

Potem znów atakowali Włosi - m.in. Ciro Immobile, król strzelców Serie A, próbował pokonać bramkarza Holendrów strzałem z przewrotki.

W doliczonym czasie gry w I połowie Immobile rozegrał koronkową akcje z Barellą - i ten drugi popisał się celnym uderzeniem głową.

W drugiej połowie Immobile mógł podwyższyć wynik po błędzie Veltmana, ale nie wykorzystał okazji. Chwilę później szansę miał znów Barella.

W 71. minucie Lorenzo Insigne, po indywidualnej akcji, uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę.

W końcówce bramkarza Włochów strzałem przewrotką próbował pokonać Memphis Depay - a po drugiej stronie boiska Moise Kean w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął golkipera Holendrów, ale z ostrego kąta nie zmieścił piłki w bramce.

Pozostało 80% artykułu
2 / 3
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym