Ekstraklasa: Legia rozbiła Jagiellonię

Legia Warszawa wygrała z Jagiellonią Białystok 4:0 w meczu 23. kolejki Ekstraklasy - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 23.02.2020 07:53 Publikacja: 23.02.2020 07:40

Pierwszego gola Legia strzeliła już w 7. minucie - Walerian Gwilia dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, obrońcy Jagiellonii wybili piłkę, ale do tej dopadł Marko Vesović i strzałem z ok. 25 metrów umieścił futbolówkę w siatce - relacjonuje Onet.

W 30. minucie było już 2:0 - tym razem dośrodkowywał Arvydas Novikovas, a celną główką popisał się Jose Kante.

W 57. minucie Kante zdobył swojego drugiego gola - w zamieszaniu podbramkowym zdołał wepchnąć piłkę do bramki drużyny z Białegostoku.

W 90. minucie wynik meczu ustalił Tomas Pekhart - nowy napastnik Legii pojawił się na murawie 18. minut wcześniej.

Zwycięstwo pozwoliło liderującej w Ekstraklasie Legii odskoczyć w tabeli od Cracovii na trzy punkty, ponieważ drużyna z Krakowa przegrała na wyjeździe 0:1 z Piastem Gliwice. Gola na wagę trzech punktów dla Piasta zdobył Sebastian Milewski, który wykorzystał podanie Bartosza Rymaniaka i - po ograniu Cornela Rapy - umieścił piłkę w siatce - czytamy w Onecie.

Swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zaliczyła Arka Gdynia, która ograła Raków Częstochowa 3:2. Po 45. minutach Arka przegrywała 0:2, ale w drugiej połowie zagrała bardzo dobrze, formą błysnął rezerwowy Nemanja Mijailović - i ostatecznie ekipa z Gdyni pokonała beniaminka - czytamy w Onecie. Arka gola kontaktowego zdobyła dopiero w 72. minucie, a decydujące o zwycięstwie ciosy zadała w 88. i 90. minucie spotkania.