Ekstraklasa: Legia znów zawiodła. Cracovia nie wykorzystała szansy

Cracovia bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Legią Warszawa. Po czerwonej kartce dla Michała Pazdana, mistrzowie Polski od 11. minuty grali w osłabieniu.

Aktualizacja: 02.09.2018 21:05 Publikacja: 02.09.2018 20:55

Mistrzowie Polski jechali do Krakowa po kompromitującej porażce na własnym stadionie z Wisłą Płock. Legia Warszawa przegrała przed tygodniem 1:4.

Już w 11. minucie czerwoną kartkę zobaczył Michał Pazdan. Osłabienia Legii nie potrafiła wykorzystać Cracovia. Przez długie minuty na boisku w Krakowie nic się nie działo. Dopiero w 43. minucie z dystansu uderzył Cornel Rapa, a piłkę nad poprzeczką przeniósł bramkarz Legii.

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie wyglądała inaczej. W 89. minucie piłkę meczową miała Legia. Po szybkiej kontrze i dograniu z prawego skrzydła Michała Kucharczyka świetną okazję miał Domagoj Antolić, ale pomocnik gości z bliska uderzył wprost w dobrze ustawionego Gostomskiego, który uratował Cracovię przed stratą bramki. Po chwili to Cafu mógł przesądzić o zwycięstwie Legionistów, ale piłka po jego strzale z piątego metra zatrzymała się na poprzeczce.

Cracovia - Legia Warszawa 0:0

Cracovia Kraków: Maciej Gostomski - Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Diego Ferraresso (62. Sebastian Strózik), Milan Dimun (70. Jakub Serafin), Janusz Gol, Javi Hernandez, Sierdier Sierdierow - Airam Cabrera (77. Mateusz Wdowiak).

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Sebastian Szymański (71. Michał Kucharczyk), Cafu, Domagoj Antolic, Dominik Nagy - Jose Kante (16. Mateusz Wieteska), Carlitos (81. Cristian Pasquato)

Żółte kartki: Milan Dimun, Javi Hernandez, Cornel Rapa - Domagoj Antolic, Dominik Nagy, Paweł Stolarski. Czerwona kartka: Michał Pazdan (12-faul).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 8 133

Więcej: Onet.pl