.Nowoczesna

Lubnauer apeluje o dymisję Konstantego Radziwiłła

Fotorzepa, Robert Gardziński
"Oczekuję od premiera Mateusza Morawieckiego rozsądku i odwołania ministra (zdrowia) Konstantego Radziwiłła" - napisała na Twitterze przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

"Minister Radziwiłł udaje, że nie ma problemu w ochronie zdrowia. Nie widzi zamykanych oddziałów, proponuje pracę lekarzy na dwóch oddziałach. Czas na kogoś, kto stawi czoła problemom, a nie będzie udawał, że ich nie ma" - uzasadniła swój apel Lubnauer.

Cannot send log message because exception Http_Exception_CurlError was thrown with message "cURL: Error: '7:couldn't connect to host' when sending request to:http://195.8.128.54/saxo-log".

W proteście przeciwko niewystarczającym nakładom przeznaczanym na służbę zdrowia lekarze masowo wypowiadali w ostatnich tygodniach tzw. klauzulę opt-out - czyli zgodę na pracę więcej niż 48 godzin w tygodniu. W efekcie wiele szpitali od 1 stycznia może mieć problem z obsadzeniem wszystkich dyżurów na poszczególnych oddziałach.

W reakcji na te działania Radziwiłł zaproponował, by - aby zapewnić wymaganą obsadę dyżurów - zastosować takie rozwiązania jak praca zmianowa lekarzy albo tzw. praca w czasie równoważnym (wydłużenie dnia pracy do 12 godzin).

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL