fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Gremi International chce pozyskać 100 milionów dolarów na wioskę wakacyjną

materiały prasowe
Kontrolowany przez Grzegorza Hajdarowicza holding jesienią zaprosi inwestorów do udziału w finansowaniu budowy luksusowego resortu Six Senses w Brazylii. Szacowane IRR to 15–20 procent.

Gremi International jesienią zaoferuje międzynarodowym inwestorom 68 proc. udziałów o wartości 100 mln dolarów w projekcie luksusowego kompleksu wypoczynkowego w Brazylii, który będzie działać pod marką Six Senses należącą do InterContinental Hotels Group.

Międzynarodowa oferta

Roadshow, czyli spotkania z inwestorami w ramach oferty, ruszy we wrześniu. Wiosną przedsięwzięcie było mocno promowane na imprezach branżowych z MIPIM w Cannes na czele. Z kolei w czwartek ruszyło preroadshow w formule śniadań biznesowych organizowanych w hotelach InterContinental. Po Warszawie kolejne odbędą się w Luksemburgu, Zurychu, Lizbonie, Londynie, Nowym Jorku i Sao Paulo.

– W sensie organizacyjnym budowę moglibyśmy rozpocząć od jutra, co inwestorzy odbierają bardzo pozytywnie, bo zazwyczaj projekty są przedstawiane na wcześniejszym etapie zaawansowania – zaznacza Dariusz Bąk, dyrektor generalny Gremi International.

materiały prasowe

Inwestycja będzie realizowana w oparciu o alternatywny fundusz inwestycyjny (AIF) zarejestrowany w Luksemburgu, który będzie właścicielem spółek celowych (SPV) z aktywami w postaci między innymi gruntu w Brazylii z wszelkimi pozwoleniami oraz umową z Six Senses. Fundusz będzie podlegać luksemburskiemu nadzorowi finansowemu i obowiązkom informacyjnym.

- Tak jak kompleks działający pod marką Six Senses będzie obiektem turystycznym najwyższej jakości, tak samo podchodzimy do kwestii transparentności i bezpieczeństwa naszych inwestorów – podkreślił Bąk.

Gremi International spodziewa się, że najwięcej kapitału przypłynie z USA, Brazylii, Portugalii i Singapuru. Sama spółka jako główny partner (ang. general partner), będzie mieć w funduszu 32 procent udziałów o wartości 46 mln dolarów, głównie dzięki wniesieniu udziałów do spółek celowych.

materiały prasowe

Na co mogą liczyć inwestorzy? Celem jest osiągnięcie IRR (wewnętrzna stopa zwrotu) rzędu 15–20 procent. Gremi International prognozuje, że kapitał zwróci się po około sześciu latach, a po około trzech kolejnych inwestorzy będą wychodzić z funduszu z zyskami.

Projekt Six Senses Formosa Bay będzie się składać ze 191 willi, w tym 58 rezydencji działających na zasadzie luksusowego condo, zarządzanych przez Six Senses. Gremi International prognozuje, że przychody ze sprzedaży tych obiektów sięgną 203 mln dolarów.

Prace budowlane będą realizowane z kredytu zaciągniętego bezpośrednio przez spółki celowe w renomowanych instytucjach finansowych i który spłacony będzie z przychodów uzyskanych ze sprzedaży rezydencji.

Nowe otwarcie w Brazylii

Gremi International jest właścicielem 2,57 tys. ha gruntów z 6,5-kilometrową linią brzegową w Baia Formosa, czyli Pięknej Zatoce, godzinę drogi od miasta Natal, gdzie znajduje się nowoczesne międzynarodowe lotnisko.

Ośrodek pod marką Six Senses Fromosa Bay to pierwsza faza zagospodarowania tego terenu. Docelowo mają tam powstać jeszcze trzy ośrodki wypoczynkowe marek z najwyższej półki, a także hub technologiczny oraz kompleks różnorodnych atrakcji sportowych i wypoczynkowych.

Na warszawskim spotkaniu do inwestowania w Brazylii zachęcał Francisco Nelson Junior, drugi sekretarz ambasady Brazylii w Polsce. – Administracja nowego prezydenta Jaire'a Bolsonaro jest otwarta na międzynarodowy biznes. W ciągu zaledwie pierwszych 100 dni od objęcia przez niego rządów przeprowadzono wiele inicjatyw, mających ułatwić inwestowanie w Brazylii. Nasza gospodarka wraca na ścieżkę wzrostu i ma wielki potencjał. Czas, by inwestorzy znów do nas zawitali – mówił Nelson Junior.

Gremi International to luksemburski holding kontrolowany przez Grzegorza Hajdarowicza, który jest głównym akcjonariuszem notowanej na GPW spółki Gremi Media, m.in. wydawcy „Rzeczpospolitej" i „Parkietu".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA