fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w prawie budowlanym: bez pozwolenia administracyjnego

Adobe Stock
Inwestorzy, samorządy, deweloperzy, projektanci oraz zwykli Kowalscy szykują się już do nowego sezonu budowlanego. Zanim wykonawcy wyjdą na place budów warto przypomnieć sobie zmiany w prawie budowlanym, które weszły w życie pod koniec minionego roku.

Wrześniowa nowelizacja prawa budowlanego przyniosła zmiany w zakresie wykazu obiektów, których budowa nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę oraz nowy katalog obiektów, których budowa nie wymaga uzyskania zgody organu administracji architektoniczno-budowlanej przed przystąpieniem do ich realizacji, co oznacza zarówno brak pozwolenia na budowę, jak i brak zgłoszenia. Zmiany te z zasady oceniam pozytywnie, bowiem dawać będą właścicielom nieruchomości większą swobodę w decydowaniu o zabudowaniu swoich działek bez dotychczasowych formalności.

Klarowny wykaz

Przed wejściem w życie ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianach w prawie budowlanym, przepisy prawa budowlanego zwierały również wykaz obiektów, które można było budować bez pozwolenia na budowę oraz tych, które wznoszono na podstawie zgłoszenia lub bez zgłoszenia oraz opis jakie roboty budowlane można prowadzić na podstawie zgłoszenia lub bez niego. Niestety informacje na powyższy temat zawarte były w różn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA