fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Ślubowanie studentów uczelni polskiego więziennictwa

123RF
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski uczestniczył 5 sierpnia 2019 r. w Kaliszu w uroczystości ślubowania oraz przyjęcia do Służby Więziennej pierwszych studentów nowo powstałej Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

- Uczelnia, powołana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, jest wielkim przełomem, kamieniem milowym w kształceniu kadry więziennictwa. Po raz pierwszy w swej stuletniej historii polskie więziennictwo ma swoją szkołę wyższą – mówił wiceminister Marcin Romanowski.

Jak zaznaczył, praca funkcjonariuszy Służby Więziennej to misja i działanie na rzecz dobra wspólnego. Wyraził przekonanie, że nowo przyjęci funkcjonariusze będą świetnie przygotowani do trudnych wyzwań służby.

Wielką odpowiedzialność związaną z wypełnianiem zadań Służby Więziennej podkreślał również Rektor-Komendant WSKiP – ppłk dr Marcin Strzelec.

Oprócz studentów oraz ich rodzin, w uroczystości ślubowania oraz przyjęcia do służby kandydackiej wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i wymiaru sprawiedliwości, a także reprezentanci służb mundurowych oraz instytucji naukowych.

Słowa roty ślubowania, stanowiły zwieńczenie kilku etapów rekrutacji, które musieli przejść kandydaci, aby wstąpić w szeregi służby kandydackiej w Służbie Więziennej. Odbywali rozmowy kwalifikacyjne, zdawali testy psychologiczne i sprawnościowe. Każdy wykazał się nieposzlakowaną opinią oraz doskonałym zdrowiem.

Uroczystość była również okazją do powierzenia obowiązków na stanowiskach kierowniczych uczelni. Funkcję Prorektora WSKiP objął mjr dr Leszek Kołtun.

Służba kandydacka, którą dziś rozpoczęli funkcjonariusze jest pierwszą tego typu formą przyjęcia do Służby Więziennej. Jej wprowadzenie ma na celu przygotowanie personelu więziennego do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej. Nowy model kształcenia przyczyni się do ugruntowania wizerunku Służby Więziennej jako nowoczesnej i prężnej organizacji, istotnej dla bezpieczeństwa obywateli, potrafiącej oddziaływać pozytywnie na jakość życia społecznego.

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w Kaliszu na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Dzisiejsze wydarzenie zapisuje się więc zarówno na kartach historii Służby Więziennej, szkolnictwa wyższego oraz miasta Kalisza, którego tradycje szkoleniowe związane z tak rozpoznawalnym na mapie penitencjarnej miejscem, będą kontynuowane i rozwijane.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA