fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Zastawka to życie

Rzeczpospolita
Kampania Valve for Life („Stawka to życie. Zastawka to życie") ma zaznajomić osoby w wieku 70+, a także ich dzieci, z zaletami i możliwościami, jakie daje zabieg przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej u osób niekwalifikujących się do leczenia chirurgicznego.

- Wśród pomysłodawców akcji są: prof. dr hab. med. Adam Witkowski z Instytutu Kardiologii w Warszawie, członek zarządu European Association for Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI), oraz prof. dr hab. med. Dariusz Dudek ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, członek zarządu EAPCI (rozmowy poniżej). „Rzeczpospolita" jest jednym z partnerów akcji.

- Wszystkie informacje o metodzie TAVI oraz adresy placówek, w których wykonuje się ten zabieg, można znaleźć na stronie www.stawkatozycie.pl.

- Kampania obecna była również na Forum Ekonomicznym w Krynicy (8–10 września 2015 r.). 50 uczestników Forum bezpłatnie przebadało się echokardiografem. W tym celu wykorzystano najbardziej zaawansowany technologicznie aparat ultrasonograficzny Siemens ACUSON S3000 dostarczony przez Siemens Healthcare sp. z o.o. Badania wykonywane były przez zespół lekarzy Intercard.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA