Piotr Górski

W pandemii Polacy ważą coraz więcej

Trzeba zacząć leczyć chorobę otyłościową a także jej powikłania.

Laski. Dzieło błogosławionej Róży Czackiej

Niewidoma zakonnica i założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, pierwszej takiej instytucji na ziemiach polskich. Do tego przyjaciółka kardynała Wyszyńskiego, wraz z którym zostanie 12 września beatyfikowana. Róża Czacka dla wierzących będzie osobą błogosławioną, a dla niewierzących może być wzorem i postacią, o której nie wolno zapomnieć.

Nowotwory nie czekają cierpliwie

Co 9 sekund w krajach UE diagnozuje się raka. Do 2035 może stać się on główną przyczyną zgonów.

"Ojciec i pasterz", film o Prymasie Tysiąclecia

Dzisiaj o 23.10 w TVP1 "Ojciec i Pasterz" jeden z najciekawszych filmów dokumentalnych o prymasie Wyszyńskim, w rocznicę jego urodzin

Tornado przechodzi przez mózgi Polaków

Pandemia Covid-19 uderzyła także w pacjentów z chorobami neurologicznymi i psychiatrycznymi.

Postęp w leczeniu zmienia reguły gry

Wobec globalnego zagrożenia Covid-19 wszyscy śledzimy osiągnięcia nauk medycznych.

Nowe piersi po mastektomii

Jednoczesna operacja raka i rekonstrukcja piersi jest prawie zawsze możliwa – mówi Guido Libondi, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Prof. Andrzej Horban: Pojutrze możemy zamknąć Polskę

Epidemie dzielą się na: epidemie, duże epidemie, epidemie nadzwyczajne i katastrofalne. Jesteśmy blisko górnej granicy epidemii nadzwyczajnej – mówi prof. Andrzej Horban, główny doradca Rady Medycznej przy Premierze RP.

To gruźlica zabiła Chopina

Od dawna było wiadomo , że Chopin przez wiele lat przed śmiercią miał problemy z górnymi drogami oddechowymi, podobnie jak i jego młodsza siostra, która zmarła w wieku 14 lat. Sam kompozytor zmarł mając zaledwie 39 lat.

Uważniejsi wobec najmniej licznych chorych

Rzetelna troska o tych, których głos brzmi ciszej - to miara naszego człowieczeństwa. Ostatnio uchylono okno dla chorób rzadkich. Teraz powinno się je otworzyć jak najszerzej – twierdzą eksperci Medycznej Racji Stanu.