fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Polskie Radio nie przeprosiło Niedźwieckiego. Sprawa w sądzie

Fotorzepa, Piotr Nowak
Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki domagał się przeprosin na antenie oraz przekazania pieniędzy na rzecz fundacji wspierających polską służbę zdrowia. Władze Polskiego Radia nie przeprosiły, więc sprawa trafiła do sądu - informuje Onet.pl

Marek Niedźwiecki złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP, w którym żąda oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

Wcześniej dziennikarz poinformował o swoim odejściu z Trójki. "Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie" - ogłosił.

"Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango…" - zapowiadał.

Niedźwiecki został przeproszony przez nowego dyrektora Trójki Kubę Strzyczkowskiego, ale dziennikarz zażądał przeprosin od byłego dyrektora oraz szefowej całego Polskiego Radia.

"Ponieważ ani Polskie Radio S.A., ani Pani Prezes Agnieszka Kamińska, ani były Dyrektor Trójki Pan Tomasz Kowalczewski nie przeprosili Pana Marka Niedźwieckiego za stawianie całkowicie nieuprawnionych zarzutów, zgodnie z zapowiedzią złożyłem dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew" - poinformował Onet.pl mec. Maciej Ślusarek z kancelarii LSW.

Dziennikarz i jego adwokat czekają na wyznaczenie terminu rozprawy.

"TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ"

1998 notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat1 i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA