fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Gowin ws. Kazika: Doszło do sytuacji kompromitującej władze radia

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Oczekuję jasnego stanowiska Rady Mediów Narodowych - zapowiedział Jarosław Gowin, prezes Porozumienia, komentując sprawę „anulowanego” notowania Listy Przebojów radiowej Trójki.

Podczas ostatniego, 1998 notowania  "Listy Przebojów Trójki" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” - piosenka odnosząca się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki w czasie, gdy z powodu pandemii cmentarze były zamknięte. Piosenkę Kazika słuchacze wybrali w głosowaniu internetowym, lokując ją na pierwszym miejscu w piątkowym notowaniu.

Kilka minut po audycji notowanie zniknęło ze strony Trójki, a kierownictwo stacji wydało komunikat, w którym pisze o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

- Oczekuję jasnego stanowiska Rady Mediów Narodowych. Doszło do sytuacji kompromitującej władze radia - skomentował były wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

- Na pewno poruszę tę sprawę na forum kierownictwa Zjednoczonej Prawicy - dodał lider Porozumienia. Cały wywiad Michała Kolanki z Jarosławem Gowinem będzie opublikowany w poniedziałkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” i w niedzielę o godz. 21.00 na www.rp.pl.

Wcześniej głos ws. kontrowersji związanych z ostatnim notowaniem Listy Przebojów w Trójce oraz zarzutami cenzury w mediach publicznych zabierali inni politycy Zjednoczonej Prawicy. - Usunięcie piosenki Kazika z Listy Przebojów radiowej Trójki jest skandaliczne - stwierdziła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Inaczej temat skomentował szef rządu. W swoim wpisie na Facebooku stwierdził, że „sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych”. „Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii” - dodał premier. 

Przeczytaj: Morawiecki ws. Kazika: Wciąż pojawiają się tak zwane „tematy zastępcze”

Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA