fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

"Łotr 1" z drugim wynikiem

materiały prasowe
Moc jest silna w świecie Gwiezdnych Wojen. Zwłaszcza gdy mówimy o przychodach filmowych produkcji.

Film "Łotr 1 - Gwiezdne Wojny - historie" zarobił podczas pierwszego weekendu na ekranach 290,5 mln dol. Nieco ponad połowę tej kwoty - 155 mln dol. - przypadło na fanów ze Stanów Zjednoczonych, co pozwoliło ekranizacji na zajęcie drugiego miejsca w zestawieniu najbardziej kasowych premier grudnia.

Warto tutaj zauważyć, że pierwsza lokata także należy do miłośników jasnej i ciemnej strony mocy. Zestawienie najbardziej dochodowych premier grudnia otwiera film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", który wszedł na ekrany równo rok wcześniej. VII część sagi wysoko ustawiła poprzeczkę, zarabiając podczas premierowego weekendu w USA nieco poniżej 248 mln dol.

Osiągnięte przez film "Łotr 1 - Gwiezdne Wojny - historie" to doskonała prognoza na przyszłość dla Disneya, do którego należą prawa do serii Gwiezdnych Wojen i który już za rok wypuszcza kolejny VIII już epizod serii. VII odsłona - Przebudzenie Mocy - zgarnęła z rynku 2,068 mld dol. co pozwoliło jej zająć najniższe miejsce na podium w zestawieniu najbardziej kasowych produkcji w historii kina. Pierwsze i drugie miejsce od lat okupują dwa filmy Jamesa Camerona: Avatar z wynikiem 2,788 mld dol. oraz Titanic z wynikiem  2,186 mld dol. Kolejne Gwiezdne Wojny mogą to zmienić, pod warunkiem tylko, że moc nadal będzie z nimi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA