fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

UPC i Multimedia: co zmieni decyzja UOKiK

Adobe Stock
Konieczność współpracy operatorów stacjonarnych i mobilnych przy budowie sieci 5G napędza rynek fuzji i przejęć. Kto przeprowadzi transakcje?

„Nie tracimy nadziei, że planowana transakcja z UPC Polska dojdzie do skutku, jednak musimy się liczyć z każdą ewentualnością. W związku z tym od początku 2018 r. koncentrujemy się na przygotowaniu strategii rozwoju naszego biznesu w kilku scenariuszach, również takim, który przewiduje odmowę zgody na koncentrację z UPC Polska" – napisał Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska, w raporcie finansowym opublikowanym w weekend.

Multimedia i UPC czekają na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od 1,5 roku. Jeśli zablokuje on transakcję, nie będzie to koniec prób konsolidacji sektora – uważają nasi rozmówcy.

Dwie drogi Liberty

– Jeśli UOKiK nie zgodzi się na przejęcie Multimediów przez UPC, ta pierwsza firma będzie ponownie na sprzedaż, a UPC mogłoby poszukać większego partnera wśród operatorów komórkowych – uważa Paweł Puchalski, szef analityków w Domu Maklerskim BZ WBK.

Opinia analityka pasuje jak ulał do słów Mike'a Fries...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA