Media i internet

YouTube zdemaskuje spiskowe teorie. Linkami z Wikipedii

Susan Wojcicki, prezes YouTube
Bloomberg
YouTube ma dość filmów, które rozpowszechniają i tak już popularne teorie spiskowe. Nie będzie ich jednak usuwać z serwisu, ale dla równowagi ich widzom podsunie odpowiedni link do Wikipedii.

O planach serwisu dowiedzieli się redaktorzy magazynu Wired w czasie dyskusji z prezes firmy, Susan Wojcicki podczas konferencji SXSW w Austin.

Zasada działania tego nowego mechanizmu ma być prosta. Jeśli ktoś wyszuka i otworzy na YouTube materiał wideo dowodzący na przykład, że Amerykanie nigdy nie wylądowali na księżycu, poniżej serwis wyświetli link prowadzący do strony poświęconej misji Apollo w Wikipedii.

Podobne podpowiedzi pojawią się np. w przypadku materiałów na temat chemitrailsów czy rzekomej szkodliwości szczepionek - donosi Wired.

- Użytkownicy wciąż będą mieli dostęp do tych materiałów wideo, ale zyskają jednocześnie dostęp do dodatkowych informacji na dany temat - powiedziała magazynowi Wired Susan Wojcicki.

Linki do materiałów z największej internetowej encyklopedii mają być dobrze widoczne, oznaczone miniaturką zdjęcia i wyświetlane tuż pod materiałem wideo.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie nowa funkcjonalność zostanie wprowadzona.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL