Z szacunków firmy wynika, że w 2013 roku, kiedy Polskie Radio uruchomiało emisję cyfrowych naziemnych stacji radiowych , odbiorników do słuchania cyfrowego radia naziemnego było na polskim rynku 2,8 tys., a III kwartale 2016 r. ich łączna liczba (radioodbiorniki domowe, przenośnie i samochodowe) wzrosła do 42,3 tys.

Między styczniem i wrześniem tego roku sprzedało się ich 15,6 tys., o 73 proc. więcej niż rok wcześniej. Problemem jest to, w sprzedaży pojawiają się odbiorniki z systemem starszej generacji DAB (w Polsce Polskie Radio nadaje cyfrowo w bardziej zaawansowanym systemie DAB+), który uniemożliwia dostęp do radiowej oferty cyfrowej w Polsce.

Nowa KRRiT chce kontynuować dofinansowywanie nadawania cyfrowego naziemnego radia w Polsce pomimo jego słabego odbioru wśród Polaków. - Kontynuujemy konsultacje ogłoszone w tym zakresie przez poprzednią KRRiT. Przez najbliższe miesiące będziemy chcieli wypracować strategię, wyznaczyć horyzont i pokazać rynkowi, do czego ma się przygotowywać w kolejnych latach – mówił w rozmowie z rpkom.pl Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.