fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lepiej zainwestować w dziurę w ziemi czy w gotowe mieszkanie

Wielu klientów poszukuje jednak wyłącznie mieszkań gotowych do odbioru.
Archiwum
Kawalerki i niewielkie mieszkania dwupokojowe sprzedają się często, zanim deweloper wbije łopatę w ziemię. To dobra inwestycja? Kiedy lepiej kupić ukończony lokal?

Przybywa inwestorów chętnych do zarabiania na nieruchomościach. Pojawiają się kupujący mieszkania w pakietach. Co jest bardziej opłacalne – dziury w ziemi, czyli lokale, na które trzeba poczekać nawet i dwa lata, czy mieszkania na gotowych już osiedlach? Kiedy można liczyć na największe rabaty?

Złoty strzał

Artur Kaźmierczak, prezes spółki Mzuri Investments, twierdzi, że jednoznacznej odpowiedzi nie ma. – Jeśli cena lokali na różnych etapach budowy byłaby taka sama, to lepiej kupić mieszkanie gotowe, ale to możliwość raczej teoretyczna – ocenia. – Za wyborem lokalu na ukończonym osiedlu przemawiają mniejsze ryzyko oraz możliwość szybszego dysponowania nieruchomością – wskazuje. Ale, jak dodaje, dobre warunki płatności udaje się czasem wynegocjować, kupując mieszkanie, które dopiero powstaje. Firmy mogą być zainteresowane sprzedażą na preferencyjnych warunkach dziury w ziemi. Odpowiedni poziom transakcji jest niezbędny, by dostać kredyt na inwestycję....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA