fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

„Jestem, kim chcesz". Musical przychodzi do domu

„Jestem, kim chcesz" to muzyczna opowieść, której można posłuchać w czasach pandemii. Jest już dostępna w serwisie Audioteki.

To przedsięwzięcie Audioteki i Teatru Roma, który jak każda scena muzyczna szuka sposobów, by w czasach aktywności ograniczonej do minimum artyści mieli szansę nadal działać. Pomysłodawcą zaś, autorem i reżyserem pierwszego audiomusicalu do słuchania jest Bartosz Szpak.

Temat do „Jestem, kim chcesz" znalazł on w sztuce „Pigmalion" Shawa, już raz przerobionej na musical „My Fair Lady". Historię londyńskiej kwiaciarki, którą profesor fonetyki postanowił przemienić w kobietę z towarzystwa, Bartosz Szpak przeniósł do Londynu lat 60. XX wieku, gdy wyraziste podziały społeczne i obyczajowe upadały, a w tej rewolucji ważna stała się muzyka.

Autorką muzyki jest Marta Zalewska, dla której wyprawa do lat 60. była bardzo pociągająca. – Z Błażejem Domańskim, odpowiedzialnym za miks i mastering, użyliśmy mikrofonów, wzmacniaczy i instrumentów z epoki – mówi. – Utwory nagrywaliśmy na taśmę, dzięki temu uzyskaliśmy analogowe brzmienie.

W „Jestem, kim chcesz" występują artyści związani z Teatrem Roma, m.in. Marta Masza Wągrocka, Wojciech Paszkowski i Adam Krylik. W narratora wcielił się Krzysztof Banaszyk.

Musical jest dostępny w Audiotece – bezpłatnie w odcinkach dla subskrybentów Audioteka Klub oraz od razu w całości płatnie. „Jestem, kim chcesz" powstał dzięki programowi „Usłysz kulturę", na który w czasach pandemii Audioteka przeznaczyła 4 mln zł na realizację najciekawszych nadesłanych scenariuszy czy audioreportaży.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA