fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz o Schetynie: "Czyścioszek" się znalazł

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
"Bardziej bym się spodziewał, że pan Schetyna zaproponuje ustawę 'ręka rękę myje'" - pisze na swoim profilu na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz komentując przedstawiony przez PO projekt ustawy "Czyste ręce".

Projekt ustawy zgłoszony przez PO to reakcja na opisany przez "Gazetę Wyborczą" okazyjny zakup działki przez Mateusza Morawieckiego, wówczas prezesa banku, oraz jego żonę.

W reakcji na opisany przez dziennik zakup lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział złożenie projektu ustawy "Czyste ręce", która obligowałaby współmałżonków najważniejszych osób w państwie - prezydenta, premiera, ministrów, prezydium Sejmu i Senatu do ujawniania majątku.

"'Czyścioszek'" się znalazł" - pisze o Schetynie Kukiz wypominając przewodniczącemu PO, że w klubie Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska "funkcjonuje pani (Kamila Gasiuk) Pihowicz, która właśnie przepisała na siebie cały rodzinny majątek, aby zapobiec jego przejęciu przez komornika ze względu na 2 milionowy dług Nowoczesnej, którego głównym winowajcą jest jej mąż, były pełnomocnik finansowy .N" (w związku z odrzuceniem przez PKW sprawozdania finansowego komitetu wyborczego Nowoczesnej partia ta straciła prawo do subwencji z budżetu).

"U nich kasy nie znajdą - wezmą od podatnika" - dodaje Kukiz nawiązując do poniedziałkowej publikacji "Faktu" zgodnie z którą może dojść do rozwiązania Nowoczesnej, tak aby długi tej partii spłacił Skarb Państwa.

"No chyba że 'Czyścioszek' ze swoich wyłoży jako rekompensatę za transfer kilku sztuk rąk do głosowania z Nowoczesnej" - dodaje Kukiz nawiązując do przejścia przed kilkoma miesiącami kilku posłów z klubu Nowoczesnej do klubu PO.

Kukiz nawiązuje też do zakupu ziemi przez Morawieckiego. "A tak na marginesie i przy okazji - jakby kuria miała jakąś działkę na zbyciu - oczywiście po atrakcyjnej cenie - to ja chętnie kupię! Sorry - nie ja tylko Żona".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA