fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Walka na billboardy. Stanisław Tyszka pisze do Grzegorza Schetyny i Jarosława Kaczyńskiego

Fotorzepa, Michał Kolanko
Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska prowadzą kampanię billboardową, w której atakują swoich politycznych przeciwników. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka apeluje do Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny, by usunęli billboardy i zwrócili do budżetu państwa pieniądze wydane na ten cel.

W sobotę PiS zainaugurował kampanię billboardową prezentując billboardy z hasłem "PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom". Tomasz Poręba prezentując billboard PiS tłumaczył, że "złodzieje z billboardów to są ci, którzy nie płacili za czasów Platformy Obywatelskiej podatków, ci którzy wyłudzali podatki". Przypomniał też, ze PiS postanowił "ograniczać nagrody i wynagrodzenia w spółkach Skarbu Państwa" i obniżył pensje posłów i senatorów (ta ostatnia decyzja była pokłosiem wytknięcia członkom rządu PiS przez polityków PO pobieranie wysokich nagród w czasie, gdy premierem była Beata Szydło).

Akcja PiS-u jest odpowiedzią na akcję billboardową PO. Na billboardach przygotowanych przez Platformę można przeczytać, że "PiS wziął miliony i chce być bezkarny".

Na kampanię Prawa i Sprawiedliwości zareagował lider Kukiz'15. "Wygląda na to, że podatnicy (czyli my wszyscy) jesteśmy złodziejami, bo... płacimy podatki! Proponuję więc, byśmy się ogarnęli i przestali je płacić a przestaniemy być 'złodziejami'!" - ironizował Paweł Kukiz.

Głos w tej sprawie zabrał również wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Napisał do liderów PiS i PO. Od Grzegorza Schetyny i Jarosława Kaczyńskiego chce wiedzieć, ile kosztowały akcje billboardowe oraz czy fundusze te pochodzą z subwencji z budżetu państwa.

"Zwracam się z apelem o zwrot pieniędzy wydanych na powyższą akcję billboardową do budżetu państwa" - przekazał Tyszka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA