Kukiz'15

Kukiz o odejściu posła: Dzięki, panie Kornelu!

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Dzięki za recykling, panie Kornelu. Naprawdę - dziękuję!" - w ten sposób Paweł Kukiz skomentował na Facebooku odejście posła ze swojego klubu do koła Wolni i Solidarni stworzonego przez byłego członka klubu Kukiz'15, Kornela Morawieckiego (ojca wicepremiera Mateusza Morawieckiego).

Jarosław Porwich, który do tej pory był posłem Kukiz'15, 7 grudnia dołączył do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Jak mówił, koło WiS jest "bardziej racjonalne i obowiązują w nim pewne zasady". Stanisław Tyszka z Kukiz'15 ocenił, że przejście Porwicha, to element "korupcji politycznej".

"Chłopaki nogami przebierają i tylko czekają, aż syn 'kryształowej legendy' da im stołki" - tak z kolei skomentował sprawę na Facebooku Kukiz.

 

Wpis Kukiza nawiązuje do spekulacji, że Mateusz Morawiecki, obecny wicepremier i syn Kornela Morawieckiego ma objąć tekę premiera. Kukiz sugeruje więc, że odchodzący z Kukiz'15 posłowie mieliby liczyć na jakieś stanowiska znajdujące się w gestii większości rządzącej.

To kolejny poseł Kukiz'15, który w ostatnich miesiącach opuścił klub. Przed miesiącem z ugrupowaniem rozstał się m.in. Adam Andruszkiewicz, który również dołączył do koła Wolni i Solidarni.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL