Kukiz'15

Paweł Kukiz: To Tusk jest reputacyjną katastrofą

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Reputacyjną katastrofą" nazwał na Facebooku Paweł Kukiz szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. To reakcja na słowa Tuska odnośnie tegorocznego Marszu Niepodległości.

"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" - napisał na Twitterze Tusk.

W odpowiedzi Kukiz nazwał "reputacyjną katastrofą" Tuska. Kukiz zarzucił Tuskowi, że ten nie broni "jak lew swojej Ojczyzny" i nie komunikuje, że "skandaliczne hasła były tylko marginesem na Marszu Niepodległości".

Zamiast tego Tusk - jak pisze Kukiz - "podsyca antypolskie postawy i uwiarygadnia atakujące nas media epatując 'troską o stan demokracji' i 'niepokojem w związku z radykalizacją postaw w Polsce'".

W czasie Marszu Niepodległości grupa jego uczestników niosła banery z hasłami "Biała Europa braterskich narodów", "Europa tylko dla białych" czy "Wszyscy różni, wszyscy biali". Wznoszono też okrzyki "Polska cała - tylko biała". O rasistowskich hasłach na marszu szeroko informowały zachodnie media - niektóre z nich określały marsz jako "demonstrację faszystów".

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL