fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz pyta PiS czemu pozwoliło na wyjazd z kraju Sławomira Nowaka

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"PiS wygrał wybory przede wszystkim dzięki obietnicy rozliczenia platformerskiej ekipy. Minął rok i nikomu włos z głowy nie spadł. Dlaczego? No bo jak zamkną któregoś z 'Nowaków' to kiedyś 'Nowaki' pozamykają im 'Hofmanów'. Proste. Sitwa" - pisze na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz we wcześniejszym wpisie wypomina PiS-owi, że partia ta - mimo zapowiadanego rozliczania polityków koalicji PO-PSL - "dopuściła do tego, by Sławomir Nowak spokojnie wyjechał sobie z Polski i przyjął ukraińskie obywatelstwo".

Następnie wypomina Nowakowi - byłemu ministrowi infrastruktury w rządzie PO-PSL, że przez niego "dziesiątki polskich przedsiębiorców zostało wyrolowanych przy budowie dróg i infrastruktury na Euro 2012". Przypomina też, że PiS wykorzystywał Nowaka w kampanii wyborczej jako "symbolu zachowań niegospodarnych i korupcyjnych w PO".

Teraz jednak, jak zauważa Kukiz, Nowak jest obywatelem Ukrainy, a Ukraina "nie stosuje ekstradycji" - zaznacza. (Teraz) "Nawet w przypadku twardych dowodów na korupcję możecie go pocałować w zegarek. Bo jest już Ukraińcem" - dodaje.

"Bez zmiany ustroju, mocnej instytucji referendum i rozdziału władzy ustawodawczej od wykonawczej nigdy ten matrix się nie skończy. Zjedzą nas. Solidarnie" - podsumowuje lider Kukiz'15.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA