fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Trójmiejski MarszuRówności zmienia trasę

Fotorzepa, Piotr Guzik
Organizatorzy III Trójmiejskiego Marszu Równości, który odbędzie się w sobotę w Gdańsku, zmienili jego trasę oraz zrezygnowali z pikniku.

Zapowiedziano, że w manifestacji wezmą udział zagraniczni goście i b. wysoki urzędnik watykański ks. Krzysztof Charamsa. O zmianach dotyczących organizacji tegorocznego marszu poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT Tolerado. Prezes Nikodem Mrożek wyjaśnił, że decyzja o zmianie trasy marszu oraz rezygnacji z planowanego wcześniej dwugodzinnego pikniku zapadła ze względów bezpieczeństwa.

Marsz Równości miał ruszyć w sobotę o godz. 15 z placu Zebrań Ludowych, przejść ulicami miasta i dojść na dawne tereny Stoczni Gdańskiej. W okolicy tej trasy kontrmanifestacje zgłosiły organizacje prawicowe i narodowe. Po zmianie trasy marsz ruszy o 16 ze skweru pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, przejdzie ulicą Grunwaldzką i zakończy się w centrum Wrzeszcza. – Nie ma już możliwości zgłoszenia żadnej kontrmanifestacji. Jakakolwiek próba zablokowania jezdni na naszej trasie będzie nielegalna – powiedział Mrożek.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA