fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Różaniec za parkowanie

Cennik podany za parkowanie przy parafii św.Zygmunta w Łosicach
www.facebook.pl
Niecodzienny cennik za pozostawienie auta przy plebanii parafii św. Zygmunta w Łosicach na Mazowszu.

W zależności od czasu parkowania trzeba odmówić odpowiednią część różańca. Od dziesiątki za kwadrans do czterech tajemnic za karnet tygodniowy.

O opłatach za parkowanie na kościelnym parkingu parafia poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

- Od dzisiaj parking przy plebanii będzie płatny! Cennik obowiązujących stawek poniżej. Nie dotyczy uczestników niedzielnej mszy świętej - napisano.

Z załączonej tablicy wynika, że za pierwszy kwadrans pozostawienia auta, trzeba odmówić dziesiątkę różańca, a za każdy kolejny do godziny – kolejną.

Godzina do trzech parkowania to jedna tajemnica różańca. Od trzech godzin do doby – dwie. A w ramach karnetu tygodniowego – cztery.

Dla rowerzystów i motocyklistów stawka jest o połowę niższa.- Termin rozliczenia za parking do trzech dni od czasu parkowania – podaje parafia.

Pomysł podoba się wiernym. - Super. Tylko nasz proboszcz potrafiłby coś takiego wymyślić. Proszę księdza, proponuję zaopatrzyć ludzi w pagery, tak dla kontroli czy oby na pewno opłatę uiścili – napisała jedna z internautek.

Inna z osób proponowała instalację jakiejś ukrytej kamery. Kolejna internautka pyta, gdzie trzeba odmawiać różaniec. - Na parkingu, czy iść do księdza, bo kto uwierzy, że się odmówiło? - pyta.

Były też pytania: Czym różni się jedna dziesiątka od jednej tajemnicy? – Tajemnica to pięć dziesiątek różańca –tłumaczyli internauci.

Przypomnieli też, że w niedziele i środy odmawia się tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

Sama parafia napisała w komentarzu, że na cennik patrzy z przymrużeniem oka i tak, aby nie zniechęcić tych, którzy tam parkują. - A interpretacja cennika dowolna – dodała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA