fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Biskup: Spadek liczby wiernych? Winne morale księży

v
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license
Moim zdaniem jednym z powodów jest oczywiście to, co się w Kościele, czy działo w ostatnich miesiącach, czyli skandale, nadużycia, innymi słowy mówiąc morale księży - mówił w RMF FM biskup Mirosław Milewski

Biskup Mirosław Milewski jest doktorem nauk humanistycznych i od 2016 roku biskupem pomocniczym płockim. Jest też najmłodszym biskupem w Polsce.

Biskup mówił m.in. o zbliżających się uroczystościach Wszystkich Świętych. Uważa, że dziś, w przeddzień tego święta "Polacy powinni ze szczotkami, z wiadrami z wodą być na cmentarzu, myć nagrobki, stroić je i szykować się na uroczystości".

Hierarcha mówił, że 1 listopada to dla katolików dzień wielkiej radości, dzień, w którym "wszyscy mamy imieniny". Ocenia, że Halloween, coraz bardziej popularny w Polsce, nie jest grzechem, ale to "nic dobrego", uznaje jednak, że każdy ma prawo do wyboru, jak to święto obchodzić.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem biskup próbował odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w Polsce spada liczba wiernych.

Ocenił, że zmniejszająca się liczba wiernych uczestniczących w niedzielnych mszach jest faktem, może nie jest to zjawisko lawinowe, ale postępujące.

- Moim zdaniem jednym z powodów jest oczywiście to, co się w Kościele, czy działo w ostatnich miesiącach, czyli skandale, nadużycia, innymi słowy mówiąc morale księży.

Biskup pytany był również o oskarżenia, jakie pojawiły się ostatnio wobec abp. Sławoja Leszka Głódzia. Zarzuca mu się ubliżanie, publicznego poniżanie i psychiczne znęcanie się nad księżmi. 

Gość Roberta Mazurka stwierdził, że "ani święcenia kapłańskie, ani biskupie nie powodują, że człowiek jest wolny od niewłaściwego języka".

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA