fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Zaszczepieni nowojorczycy zdejmą maski. Wraca maraton

AFP
Zaszczepieni nowojorczycy mogą pozbyć się masek, nawet w pomieszczeniach, maraton w Nowym Jorku powraca, a Radio City Music Hall zostanie ponownie otwarte dla zaszczepionej publiczności - powiedział w poniedziałek gubernator Andrew Cuomo.

Cuomo ogłosił: - Wracamy do normalności! - kilka dni po tym, jak nowe wytyczne odnośnie maseczek opublikowało Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

W ostatnich tygodniach w stanie Nowy Jork gwałtownie spadła liczba nowych zakażeń koronawirusem - od marca o 78 procent.

Według nowych wskazań, osoby w pełni zaszczepione mogą od środy zrezygnować z maseczek, nawet w pomieszczeniach, i nie będą musiały zachowywać dystansu społecznego.

Niezaszczepieni i osoby z obniżoną odpornością muszą je nadal nosić i trzymać dystans. Są też miejsca, gdzie maseczki będą obowiązkowe dla wszystkich - to szkoły i domy opieki.

Nowojorskie metro, po ponadrocznej przerwie, wznowiło nocne kursy. Od 30 kwietnia 2020 roku, z powodu konieczności odkażania wagonów, zawieszone były kursy między 1 a 5 w nocy. W lutym przerwę skrócono do godzin 2-4.

7 listopada wróci Maraton Nowojorski - jubileuszowa, 50. edycja wydarzenia odbędzie się jeszcze z ograniczeniami: będzie mogło w niej wystartować 33 tys. biegaczy.

Słynne Radio City Music Hall w Rockefeller Center w pełni zostanie otwarte - ale tylko dla w pełni zaszczepionych -  w czerwcu, a wydarzenie to zostanie połączone z inauguracją Tribeca Film Festival.

Również dwie nowojorskie zawodowe drużyny koszykarskie, New York Knics i Brooklyn Nets, będą mgły zwiększyć liczbę widzów w nadchodzącej fazie play-off, przy czym większość miejsc będzie zarezerwowana dla osób zaszczepionych.

Źródło: Associated Press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA