fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy: Sylwester bez petard i fajerwerków

fajerwerki
Pixabay
Niemiecki rząd zapowiedział, że zamierza zatwierdzić rozporządzenie, które przewiduje między innymi zakaz używania petard oraz fajerwerków w Nowy Rok. Decyzja ta ma na celu zmniejszenie liczby osób, które będą wymagały leczenia w szpitalach.

Jak informuje agencja prasowa DPA, niemiecki rząd chce zatwierdzić rozporządzenie, z którego wynika między innymi, że w tygodniu poprzedzającym Nowy Rok sprzedaż, zakup oraz odpalanie fajerwerków będzie zakazane. Celem tych działań jest odciążenie służby zdrowia oraz unikanie zgromadzeń. Co więcej, co roku dochodzi do tysięcy wypadków, które są związane z nieumiejętnym obchodzeniem się z petardami.

Rząd porozumiał się również w sprawie kolejnych ograniczeń, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od 23 grudnia do 1 stycznia może się spotykać maksymalnie dziesięć osób z dwóch gospodarstw domowych. Nie dotyczy to jednak dzieci do 14. roku życia.

Jak poinformował we wtorek Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie (RKI), w ciągu ostatniej doby w Niemczech zdiagnozowano 13 554 nowych infekcji koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 249 osób.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA