fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Białym Domu. Trump potwierdza

AFP
Jeden z urzędników pracujących w Białym Domu jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Informację o zakażeniu urzędnika potwierdził na konferencji prasowej prezydent Donald Trump.

- Słyszałem o tym dziś rano - powiedział Trump na konferencji prasowej.

- Poprzedniej nocy słyszałem o tym po raz pierwszy i chodzi o bardzo niewielką liczbę przypadków (potencjalnego zakażenia - red.), być może nie chodzi nawet o przypadki (lecz jeden przypadek - red.) - dodał Trump.

Sekretarz prasowa Białego Domu, Kayleigh McEnany, mówiła później, że koronawirusa wykryto tylko u jednego pracownika Białego Domu.

- To nikt z mojego otoczenia - zaznaczył Trump. - To była jedna osoba, to nie była osoba, z którą się spotykam - dodał.

Informację o pojawieniu się koronawirusa SARS-CoV-2 w Białym Domu podała zagraniczna korespondentka, Raquel Krähenbühl, która napisała na Twitterze, że powiedziano jej, iż dziennikarze obecni w Białym Domu byli testowani na obecność koronawirusa ponieważ "wcześniej wykryto kilka zakażeń (w Białym Domu)".

Informacja o zakażeniu urzędnika Białego Domu pojawiła się dzień po wizycie w Waszyngtonie delegacji z Izraela, ZEA i Bahrajnu uczestniczących w podpisaniu porozumienia między tymi krajami.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA