fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja po raz pierwszy w historii zamyka granicę z Białorusią

Granica białorusko-rosyjska
Stock Adobe
W poniedziałek premier Rosji zdecydował się na zamknięcie granicy z Białorusią. Nigdy dotychczas granica ta nie była zamykana.

Decyzja o zamknięciu granicy z Białorusią zapadła w poniedziałek na specjalnej naradzie dotyczącej walki z koronawirusem w Moskwie. Cytowany przez agencję TASS premier Rosji Michaił Miszustin oświadczył, że granica zostaje zamknięta dla ruchu osobowego. - Będziemy robili wszystko, by obronić nasz kraj przed tym nowym zagrożeniem - oświadczył Miszustin. Zamknięcie granicy zapowiadała w niedzielę wieczorem rządowa rosyjska stacja Rossija 1.

Białorusko-rosyjska granica to ponad 1200 kilometrów. Nigdy dotychczas nie była zamykana, a w zasadzie istniała wyłącznie na papierze. Nie było tam nigdy kontroli straży granicznej, Białorusini mogli przekraczać granicę pieszo drogami leśnymi czy wiejskimi. O tym, gdzie kończy się Białoruś i zaczyna Rosja świadczyły wyłącznie znaki drogowe znajdujące się przy głównych drogach.

Od kilku lat Rosja wprowadzała na granicy kontrole celne i kontrolowała wjeżdżające z Białorusi ciężarówki, sprawdzano czy przypadkiem nie przewożą "zakazanej żywności', na którą Moskwa nałożyła embargo w 2014 roku. Nigdy dotąd ograniczenia nie dotyczyły ruchu osobowego.

Ważny jest także zdrowy rozsądek.

W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.

Czytaj więcej www.rp.pl/koronawirus

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA