fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płd.: Liczba zachorowań w ciągu doby wyższa niż w Chinach

AFP
Liczba nowych zachorowań spowodowanych koronawirusem 2019-nCoV w Korei Południowej w ciągu ostatniej doby wzrosła do 505 co oznacza, że liczba chorych na COVID-19, chorobę wywoływaną wirusem, wzrosła do 1766.

Oznacza to, że liczba zachorowań w ciągu ostatniej doby w Korei Południowej była wyższa niż w Chinach (tam w ciągu doby zanotowano 433 nowych przypadków).

Korea Południowa jest obecnie drugim największym ogniskiem koronawirusa poza Chinami. Z powodu zarażenia się wirusem 2019-nCoV w Korei Południowej zmarło 13 osób. Pierwszy przypadek koronawirusa w Korei Południowej wykryto 20 stycznia.

Obecnie większość zachorowań ma związek z działalnością sekty Shincheonji w mieście Daegu. Spośród 505 nowych zachorowań 422 wykryto w Daegu.

Departament Stanu USA poleca obywatelom tego kraju, by - o ile to możliwe - unikali wyjazdów do Korei Południowej.

W środę poinformowano, że wirusem zaraził się żołnierz USA stacjonujący w Korei Południowej - 23-latek stacjonujący w Camp Carroll, ok. 20 km od Daegu. W Korei Południowej stacjonuje łącznie ok. 28500 żołnierzy USA.

Wśród południowokoreańskich żołnierzy stwierdzono jak dotąd 21 zarażeń koronawirusem. Większość żołnierzy ma zakaz opuszczania swoich jednostek.

Nadchodzące ćwiczenia armii USA i Korei Południowej zostały bezterminowo przełożone na wniosek przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej.

Na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło 2801 osób, zaraziło się nim 82027 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA