Reklama
Rozwiń
Reklama

Turcja: 13 naszych obywateli zamordowanych w jaskini w Iraku

Bojownicy zdelegalizowanej Partii Pracujących Kurdystanu stracili 13 porwanych Turków - w tym żołnierzy i policjantów, w jaskini w północnym Iraku - poinformowali w niedzielę przedstawiciele tureckich władz.

Aktualizacja: 15.02.2021 06:34 Publikacja: 15.02.2021 04:28

Turcja: 13 naszych obywateli zamordowanych w jaskini w Iraku

Foto: 45aslan789456 / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

arb

Turcja prowadzi obecnie w północnym Iraku operację wojskową przeciwko działającym tam kurdyjskim milicjom. Operacja rozpoczęła się 10 lutego, ok. 35 km na południe od tureckiej granicy. Celem operacji jest zapewnienie bezpieczeństwa na pograniczu iracko-tureckim.

Jak informuje strona turecka w czasie operacji zabito 48 bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), zginęło też trzech tureckich żołnierzy, a trzech zostało rannych.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
USS Gerald R. Ford przybył na Morze Karaibskie. Co lub kto jest celem operacji „Południowa włócznia”?
Konflikty zbrojne
Rosyjska ofensywa na całym froncie. Pokrowsk padnie już wkrótce
Konflikty zbrojne
Padła „najbardziej bezpośrednia odpowiedź” na pytanie o program atomowy Iranu
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1361
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konflikty zbrojne
Ministerstwo Obrony Chin grozi Japonii „miażdżącą porażką”
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama