fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Mentzen: Dlaczego MF chce zwolnić z podatku podwykonawców armii USA?

Sławomir Mentzen
Fotorzepa, Jakub Czermiński
"Po co Minister Finansów Tadeusz Kościński publikuje projekt rozporządzenia zwalniający z podatku dochodowego polskie firmy uzyskujące dochody z tytułu dostawy towarów i usług lub budowy infrastruktury na rzecz sił zbrojnych USA?" - pyta na swoim profilu na Facebooku polityk Konfederacji, Sławomir Mentzen.

Mentzen skomentował w ten sposób projekt rozporządzenia Ministerstwa Finansów, przewidujący zwolnienie z podatku od dochodów osiąganych z tytułu dostaw towarów i usług lub budowy infrastruktury na rzecz stacjonujących w Polsce sił zbrojnych USA. Umowa z USA zwalnia z takiego podatku zagranicznych wykonawców kontraktowych pracujących na rzecz sił zbrojnych USA stacjonujących w Polsce.

"Czy nie lepiej by było nałożyć na te firmy dodatkowy podatek? Całej gospodarce ma to pomóc, to podwykonawcom armii USA też powinno" - ironizuje Mentzen, który zwraca uwagę na to, że rząd jednocześnie "wprowadza podatek cukrowy, opodatkowuje dochody z pracy za granicą i podwójnie opodatkowuje dochody ze spółek komandytowych".

"Mateusz Morawiecki twierdzi, że po to, aby ratować polską gospodarkę" - zauważa Mentzen.

Jednocześnie polityk przypomina, że "rząd niemiecki obniżył VAT do 16%", a rząd czeski obniżył PIT do 15 procent "aby w ten sposób pomóc" swoim obywatelom i gospodarkom.

Konfederacja, a zwłaszcza partia KORWiN, której wiceprezesem jest Mentzen, opowiada się za jak największym obniżeniem obciążeń podatkowych - jej politycy zarzucają obecnej większości rządzącej znaczne zwiększanie obciążeń fiskalnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA