fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji

Mateusz Kijowski publikuje dowód na swoje kłamstwo

PAP, Paweł Supernak
Po tekstach „Rzeczpospolitej” o fakturach, które firma Mateusza Kijowskiego MKM-Studio wystawiała KOD, jego lider założył stronę, na której publikuje dokumenty dotyczące finansów. Teraz udostępnił dokument, który potwierdza, że nas okłamał 12 stycznia.

Co nam wówczas powiedział lider Komitetu? – Ktoś coś wystawił, być może omyłkowo, ale ja tych faktur nie widziałem. Wszystko zostało dawno temu załatwione, wyjaśnione i sprostowane – zapewniał „Rzeczpospolitą” Kijowski.

Lider KOD przekonywał, że spółka MKM-Studio nie posiada żadnych pieniędzy ze Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji. Przyznał jednak, że dwa przelewy z KOD dostał, ale zapewnił przy tym, że „niesłusznie przelane pieniądze zostały zwrócone natychmiast po stwierdzeniu tego faktu, już kilka miesięcy temu”.

Tymczasem na stronie: audyt.kijowski.net, którą Kijowski założył, aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z doniesieniami mediów na temat jego finansów, opublikował ostatnio dokument potwierdzający, że zwrócił pieniądze za dwie "omyłkowo" wystawione faktury.

"Po odkryciu tego nieporozumienia pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za rozliczenia w MKM-Studio a osobami odpowiedzialnymi za rozliczenia w Stowarzyszeniu KOD zapadło ustalenie, że te kwoty zostaną zwrócone w formie gotówkowej. Kiedy Zarząd KOD nie zaakceptował takiej formy, MKM-Studio odebrało ze Stowarzyszenia gotówkę, wpłaciło ją na konto i przekazało Stowarzyszeniu przelewem" - tłumaczy Kijowski na stronie.

Problem w tym, że "zwrot nienależnie przelanych kwot" nastąpił dopiero po tym, gdy ujawniliśmy, że w ogóle takie faktury zostały wystawione (17 stycznia, co widać na dokumencie), a nie "kilka miesięcy temu".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA