fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Park Tczew już otwarty

materiały prasowe
Spółka 7R w ramach partnerstwa z Hillwood Polska wybudowała kolejny obiekt na Pomorzu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol.

Wspólna inwestycja 7R i Hillwood Polska to dwa magazyny o łącznej powierzchni ok. 46,7 tys. mkw., którą zajęły m.in. grupa Dovista i szwajcarska firma Huber+Suhner. Zaletą parku logistycznego jest jego strategiczne położenie przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 i 244, w pobliżu autostrady A1, bezpośrednio przy węźle Swarożyn.

- Lokalizacja zapewnia dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych kraju i umożliwia sprawną dystrybucję produktów zarówno na rynkach lokalnych, jak i zagranicznych - mówią przedstawiciele inwestora.

- Rynek pomorski stanowi ważną część strategii rozwoju firmy. W tym rejonie dziesięć lat temu powstał nasz pierwszy magazyn - mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes spółki 7R. - Cieszymy się, że nadal możemy się tutaj rozwijać i wspólnie z naszym wieloletnim partnerem - firmą Hillwood Polska- wykorzystywać potencjał tej lokalizacji. Ze względu na rosnące w regionie zainteresowanie powierzchniami magazynowymi 7R już teraz planuje kolejne trzy budynki.

- W pełni wykorzystujemy potencjał obu firm, wzmacniając naszą obecność na tak perspektywicznym dla logistyki i produkcji rynku jak Pomorze - dodaje Hubert Michalak, prezes firmy Hillwood Polska.

Położenie 7R Park Tczew w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE), czyni tę lokalizację jeszcze atrakcyjniejszą ze względu na dogodne warunki do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

- Mamy nadzieję, że otwarcie pierwszej tak dużej inwestycji tuż przy samym węźle autostradowym w Swarożynie będzie początkiem licznych inwestycji w pobliżu tego terenu - dodaje Krzysztof Augustyniak, wójt gminy Tczew. - Jako gmina zawsze cieszymy się, że na naszym terenie możemy gościć tak ważnego i renomowanego partnera, jakim jest spółka 7R.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA