fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Okęcie Park: nowe marki, nowe imię i rozrywka

materiały
Warszawskie Centrum Krakowska 61 (CK 61) już w najbliższy weekend pokaże się w nowej odsłonie. Obiekt przeszedł kompleksową modernizację i zmienił nazwę na Okęcie Park.

Właścicielem nieruchomości jest Octava Property Trust. Modernizacja i rekomercjalizacja parku handlowego przy al. Krakowskiej 61 rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Na powierzchni ponad 58 tys. mkw. są zarówno nowe marki, jak i dobrze już znane klientom sklepy. W obiekcie będzie też strefa rozrywki - wejdzie tam pierwszy w Warszawie park trampolin Jump World i centrum wspinaczkowe Murall.

- Centrum przy al. Krakowskiej 61 jest lubiane przede wszystkim za szeroki wybór sklepów z artykułami do dekoracji i wyposażenia wnętrz - mówi cytowany w komunikacie Henryk Rytwiński z Octava Property Trust. - Mamy tutaj m.in. jeden z dwóch znajdujących się w stolicy sklepów sieci Agata Meble i duży hipermarket spożywczy Auchan. Teraz oferta centrum została uzupełniona i poszerzona zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Kiedy Octava Property Trust nabyła Centrum Krakowska 61 w 2017 r., jeden z obiektów wchodzących w skład parku o powierzchni ok. 10 tys. mkw., w którym kiedyś mieścił się sklep Praktiker, był niezagospodarowany. W ramach jego przebudowy wydzielone zostało dodatkowe piętro, a powierzchnia jest podzielona na mniejsze lokale. Cały park handlowy zyskał nową elewację.

- Na kilka dni przed otwarciem główne prace budowlane zostały już ukończone, a najemcy aranżują swoje lokale - mówi Marek Drożdż, menedżer ds. nieruchomości w centrum Okęcie Park. - Zakończyliśmy także remont parkingu, na którym wymieniliśmy część nawierzchni. Zostały wymienione szyldy na głównym pylonie. Pozostały jeszcze prace związane z instalacją nowych pylonów informacyjnych na parkingu. Część sklepów w Okęcie Park jest już otwarta.

Wśród nowych najemców centrum są m.in.: Bel-Pol, dystrybutor podłóg i drzwi, Sypialnia Plus oferująca materace i łóżka. Na przedłużenie umów i powiększenie zajmowanej powierzchni zdecydowały się m.in. JYSK, Witek's i Dreams Design, które przeniosły swoje salony do zmodernizowanego budynku.

W centrum pozostali również dotychczasowi najemcy - Auchan, Media Markt, Świat Dziecka i Agata Meble, która nie tylko przedłużyła umowę najmu na kolejne lata, ale także powiększy powierzchnię do niemal 24 tys. mkw. (na trzech kondygnacjach w głównym budynku), adaptując parter budynku dotychczas zajmowany m.in. przez JYSK, Witek's, Dreams Design i Świat Dziecka. Za rekomercjalizację budynku po Praktikerze odpowiadała firma doradcza Savills.

Grupa Octava Property Trust (OPT) została utworzona w 2014 roku jako podmiot inwestujący w nieruchomości komercyjne - biurowe i handlowe, zlokalizowane w Warszawie i innych dużych polskich miastach, zarządzany przez Octava Asset Management.

W portfolio spółki jest 18 zdywersyfikowanych nieruchomości w większości zlokalizowanych na terenie Warszawy oraz w miastach takich jak: Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań i Trójmiasto. Łącznie do OPT należy ok. 208 tys. mkw., z czego 139 tys. mkw. stanowi powierzchnia biurowa, a 69 tys.mkw. powierzchnia handlowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA