fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Niemcy: Poważny pożar pociągu kolei dużych prędkości

AFP
Pożar w pociągu ICE kolei dużych prędkości relacji Kolonia-Frankfurt spowodował szeroko zakrojoną akcję ratunkową i doprowadził do zamknięcia jednej z najważniejszych arterii niemieckiego ruchu kolejowego.

Pożar wybuchł w piątek wczesnym rankiem w pociągu, który jechał z Kolonii do Frankfurtu, niedaleko miasta Dierdorf w Nadrenii-Palatynacie. Policja poinformowała, że ??pociąg został zatrzymany, a ekipy ratunkowe zdołały ewakuować wszystkie 510 osób na jego pokładzie.

Mimo dramatycznych doniesień z miejsca zdarzenia i materiałów, na których widać, że płomienie pochłonęły część pociągu, władze twierdzą, że tylko pięć osób poniosło drobne obrażenia. Incydent spowodował opóźnienia i zakłócenia nie tylko na tej ważnej trasie kolejowej, ale także utrudnienia dla kierowców.

Linia dużych prędkości pozostanie zamknięta przynajmniej do końca weekendu - zapowiedział rzecznik Deutsche Bahn. Również pobliska autostrada musiała zostać tymczasowo zamknięta z powodu dymu.

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Trwa dochodzenie mające na celu ustalenia, jak doszło do wybuchu ognia. Śledztwo policji może potrwać nawet kilka tygodni.

Według policji, w zdarzeniu jedna osoba doznała urazu kostki, podczas wysiadania z pociągu w czasie akcji ratunkowej. Czterech innych podróżnych miało problemy z krążeniem z powodu szoku.

Pożar wybuchł w wagonie na końcu pociągu.

Źródło: rp.pl/ DPA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA