fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Nazim Ali: Pożar Grenfell Tower to wina syjonistów

AFP
Nazim Ali, dyrektor Islamskiej Komisji Praw Człowieka (IHRC) jest przedmiotem śledztwa w związku z antysemickimi stwierdzeniami formułowanymi w czasie wiecu w kontekście pożaru wieżowca Grenfell Tower - informuje "The Telegraph".

Nazim Ali wystąpił publicznie w czasie antyizraelskiej demonstracji, którą zorganizowano w Londynie 18 czerwca w związku z Dniem Al-Kuds (arabska nazwa Jerozolimy - red.).

- Jak wiemy w Grenfell wiele osób zostało zamordowanych przez kompanów Theresy May, z których wielu wspiera ideologię syjonistyczną - stwierdził.

Na nagraniu dostępnym w sieci słychać też jak Ali mówił, że "wiele największych korporacji wspierających Partię Konserwatywną to syjoniści". - Oni są odpowiedzialni za zamordowanie ludzi w Grenfell, syjonistyczni wyborcy Partii Konserwatywnej - podkreślił.

- To syjoniści dają pieniądze Torysom, żeby zabijali ludzi w wysokich blokach - powiedział również Nazim Ali.

Organizacja "The Community Security Trust" monitorująca antysemickie wystąpienia w Wielkiej Brytanii określiła słowa Nazima Alego jako "odrażające" i złożyła doniesienie na policję.

Zdaniem przedstawicieli tej organizacji oskarżenia Alego są "groteskowe".

Sam Ali broni się twierdząc, że jego słowa są wyrywane z kontekstu. - Powiedzenie, że wielu wyborców Partii Konserwatywnej to syjoniści nie jest zbyt kontrowersyjne - przekonywał.

W pożarze Grenfell Tower zginęło ponad 80 osób.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA