fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

IKEA stawia w Polsce na car sharing

Adobe Stock
Od połowy maja auta dostawcze na krótkoterminowy najem będą dostępne przy sklepach IKEA w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi.

To efekt współpracy firmy Traficar, która specjalizuje się w car sharingu i sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz. Co ciekawe, dostawcze Renault Kangoo Van dostępne przy sklepach, choć w tych miastach nie funkcjonuje tradycyjny model car sharingu Traficara.

Usługa o nazwie TrafiCargo obejmuje już w sumie dziewięć miast i liczy łącznie 44 pojazdy. 42 z nich znajduje się pod sklepami IKEA (w Krakowie Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsk i Warszawie). Z takich aut mogą korzystać również klienci Castoramy w Poznaniu. Aby wynająć auto dostawcze trzeba zainstalować aplikację Traficar i - po zakończeniu zakupów - zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu. Należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku.

Opłaty za korzystanie z TrafiCargo to 80 gr./km, 50 gr. za minutę jazdy i 10 gr. za minutę postoju.

- Popularność pilotażowego programu dostawczych pojazdów przy sklepie IKEA w Krakowie przerosła nasze oczekiwania. Dzięki TrafiCargo klienci mogą z dnia na dzień zaplanować remont czy przeprowadzkę bez oczekiwania na wolny termin w firmie transportowej - mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny Traficara.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA