fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Sklepy w Anglii przeżyły oblężenie tuż po otwarciu. Wielkie kolejki

Klienci czekający w poniedziałek w kolejce przed sklepem Nike w Londynie
AFP
W poniedziałek w Anglii ponownie otwarte zostały wszystkie sklepy, w tym odzieżowe. Wiele z nich już z samego rana przeżyło oblężenie.

Po blisko trzech miesiącach przerwy, w poniedziałek 15 czerwca na terenie całej Anglii otwarte zostały na powrót sklepy wszystkich branż, które 23 marca zamknięto w wyniku lockdownu. Podobnie jak w Polsce, w czasie zamknięcia gospodarki przez pandemię koronawirusa, w Anglii funkcjonowały jedynie obiekty sprzedające produkty pierwszej potrzeby, jak żywność czy leki.

Okazało się, że mieszkańcy czekali na ten moment ze zniecierpliwieniem, o czym świadczą gigantyczne kolejki, które uformowały się z samego rana przed wieloma sklepami. Jak donosi BBC, największe oblężenie przeżywają sieci odzieżowe i obuwnicze, takie jak Primark, Nike, TK Maxx i Foot Locker. Przed największymi sklepami sieci Primark w Londynie i Birmingham kolejki zbierały się już ponad godzinę przed otwarciem o 8.00 rano. Podobnie wyglądała sytuacja w Londynie przed sklepem Nike czy w Manchesterze przed sklepami TK Maxx i Foot Locker.

Przyczyna dużego zainteresowania Primarkiem w pierwszym dniu otwarcia jest prosta - klienci nie byli w stanie przez niemal trzy miesiące kupić produktów tej marki, ponieważ nie prowadzi ona sprzedaży przez internet, w czasie lockdownu sprzedała więc zero ubrań. Teraz Anglicy mogą nadrobić zakupy i chętnie z tego korzystają, a sieć liczy na to, że uda jej się odrobić potężne straty poniesione przez koronawirusa. Popularność sklepów stacjonarnych Foot Locker i Nike sugeruje z kolei, że klienci niechętnie kupują buty przed internet i wolą przymierzyć je na żywo.

W sklepach należy oczywiście przestrzegać ścisłych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią, jak zachowanie dwóch metrów odległości, noszenie masek w zatłoczonych lokalach, używanie żeli dezynfekujących czy dotykanie jedynie tych ubrań, które zamierzamy kupić. Szczegółowe wytyczne wywieszone są na drzwiach sklepów i na ulicach. Jak podaje BBC, na razie sieci odzieżowe mimo oblężenia panują nad sytuacją, a klienci zachowują się „zaskakująco spokojnie”.

Wielka Brytania zaczęła w tym miesiącu stopniowo luzować obostrzenia związane z pandemią COVID-19, ale każdy kraj członkowski może samodzielnie decydować o konkretnych krokach i terminach rozmrażania gospodarki. Oprócz sklepów, Anglia otworzyła w poniedziałek także ogrody zoologiczne, parki safari i kina samochodowe. Co dziwne jednak, restauracje, bary i salony fryzjerskie wciąż pozostają w tym kraju zamknięte. Nadal nie wiadomo też, kiedy otwarte zostaną znów szkoły, bo rząd niedawno odrzucił pomysł uruchomienia placówek edukacyjnych przed wakacjami, co rozgniewało wielu rodziców - szczególnie w kontekście otwierających się parków rozrywki czy zoo, do których tłumnie ruszyły dzieci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA