fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Tokarczuk już bije rekordy sprzedaży

AFP
Tylko w sieci Empik w 10 godzin sprzedano 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk.

Jak podaje firma, czytelnicy masowo wykupują publikacje polskiej noblistki - i to nie tylko wydania drukowane, ale również e-booki i audiobooki. Hitem są „Bieguni".

- Już ubiegłoroczny Booker spowodował ogromne zainteresowanie twórczością Olgi Tokarczuk i jej książka „Bieguni” była jedną z najchętniej wybieranych w Empiku w 2018 roku - podkreśla Michał Tomaniak, Dyrektor Działu Książki w Empiku. - Literacki Nobel zadziałał jednak z wielokrotnie większą siłą - dodaje.

W kilka minut po pierwszych doniesieniach medialnych o Noblu dla polskiej autorki na Empik.com rozpoczął się istny szturm na publikacje autorstwa Tokarczuk. Czytelnicy zaczęli je masowo zamawiać. Sprzedaż wzrosła o tysiące procent w stosunku do poprzedniego dnia, a ponad 55 tysięcy czytelników odwiedziło Empik.com tylko po to, aby poznać dzieła autorki. Najchętniej wybierana jest książka „Bieguni", TOP2 to „Księgi Jakubowe", a kolejna pod względem popularności jest książka „Prawiek i inne czasy".

Boom sprzedaży dotyczy również książek elektronicznych - ebooki i audiobooki polskiej Noblistki wybrało ponad 1,5 tysiąca osób w kilka godzin. To najlepszy wynik w historii tego formatu książek. Rekordów jest jednak więcej!

W sumie przez 10 godzin Empik sprzedał 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk. W samych salonach, w których książki Olgi Tokarczuk mają swoje stałe miejsce, już od godz. 14.00-15.00 efekt Nobla zaczął być wyraźnie zauważalny. Do końca dnia czytelnicy kupili w sklepach stacjonarnych 5 tysięcy egzemplarzy książek Noblistki, co jest wynikiem osiąganym przez największe bestsellery w historii. 

Empik zapewnia, że wszyscy zainteresowani będą mogli kupić publikacje polskiej noblistki i kuratorki tegorocznego Festiwalu Apostrof. Książki są jeszcze dostępne w salonach, można je zamawiać na Empik.com, a pod koniec października planowane są dostawy kolejnych dodruków poszczególnych tytułów.

W czołówce listy bestsellerów książkowych jest również Mariusz Szczygieł ze swoją książką „Nie ma" nagrodzoną kilka dni nagrodą Nike. - To kolejny dowód na to, że prestiżowe literackie laury to drogowskaz dla czytelników i niekwestionowana rekomendacja. Najlepsze książki polskich autorów trzeba mieć - dodaje Michał Tomaniak.

W ciągu roku Empik sprzedaje w sumie 22 mln egzemplarzy książek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA