Handel

Lego przyznało, że wyprodukowało zbyt wiele klocków

Bloomberg
Zbyt dużo klocków Lego, to problem wielu rodziców, ale teraz nawet sama firma przyznała, że wyprodukowała ich zbyt wiele - zauważa BBC relacjonując roczne wyniki koncernu. Przychody ze sprzedaży zabawek tej marki spadły po raz pierwszy od 13 lat.

Grupa Lego podała swoje wyniki finansowe za 2017 rok. Przychody firmy spadły o 8 proc. do 4,7 mld euro, przy zysku netto w wysokości 1 miliarda euro w porównaniu do 1,3 mld euro w roku 2016.

Zdaniem koncernu zawiniły tu m.in. zbyt duże zapasy w magazynach i sklepach, które Lego musiało wyprzedawać po zaniżonych cenach.

- Nie mieliśmy też wystarczająco dużo miejsca na półkach, żeby wyeksponować wszystkie nowości wprowadzone w 2017 roku. A handel zabawkami napędzają właśnie nowości - skomentowało wyniki biuro prasowe firmy cytowane przez BBC.

Jak twierdzi koncern rok 2018 firma rozpoczęła ze "zdrowszym" poziomem zapasów.

Prezes Lego Group, Niels Christiansen, powiedział, że celem firmy na najbliższe lata jest ustabilizowanie działalności poprzez ciągłe inwestowanie w produkty i skuteczny marketing. Przyznał jednak, że na obecną sytuację nie ma prostych recept i minie "trochę czasu" zanim Lego osiągnie stabilne i trwałe wzrosty wyników.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL