fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zamiast emerytury wolą dalej pracować

sxc.hu
Obniżka wieku emerytalnego nie zdemolowała rynku pracy, przynajmniej na razie. Firmy przyznają, że z pracy odchodzi niewielu starszych.

„W PGNIG nie obserwujemy zwiększonego zainteresowania odchodzeniem pracowników na emeryturę po wejściu w życie przepisów dotyczących obniżenia wieku emerytalnego" – informuje „Rzeczpospolitą" potentat rynku gazu. Firma podaje, że uprawnienie emerytalne w związku ze zmianą przepisów zyskało w sumie 45 pracowników, z czego trzech z nich skorzystało, a pozostałe 42 osoby nadal pracują. W Tauronie od października odeszło z pracy ok. 20 proc. uprawnionych (czyli 1 proc. ogółu zatrudnionych), w KGHM ze 140 osób – siedem, a w Lotosie – sześć.

Nadal pracują

Lotos i KGHM małe zainteresowanie „przyspieszoną" emeryturą tłumaczą specyfiką warunków pracy, np. w KGHM większość zatrudnionych to górnicy, którzy i tak mają korzystniejsze zasady przejścia na emeryturę. Ale także w innych firmach zmiana wieku emerytalnego, od października do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, wbrew czarnym scenariuszom nie okazała się wielkim problemem.

–...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA