fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Nie tylko Buffett wierzy w gospodarkę Wielkiej Brytanii

Adobe Stock
Niedawno miliarder Warren Buffett informował, że jest gotów zainwestować w spółki z Wielkiej Brytanii pomimo brexitu. Jak się okazuje, wiele zamożnych osób z optymizmem patrzy na brytyjską gospodarkę.

Większość zamożnych inwestorów z Wielkiej Brytanii wierzy w pozytywny wzrost gospodarczy na Wyspach, mimo chaosu wokół brexitu – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez szwajcarski bank. UBS Global Wealth Management przeprowadziło ankietę wśród 3600 globalnych inwestorów i przedsiębiorców posiadających co najmniej 1 mln USD w aktywach inwestycyjnych. Biorąc pod uwagę jedynie brytyjskich inwestorów, 60 proc. z nich wierzy, że w ciągu następnej dekady gospodarka Wielkiej Brytanii będzie odznaczała się systematycznym wzrostem. 

Jednym z najbogatszych optymistów, który pomimo brexitu bierze pod uwagę inwestycje na Wyspach, jest Warren Buffett, miliarder i szef Berkshire Hathaway. – Jeśli jutro dostanę telefon, a ktoś powie, że firma o wartości wielu miliardów funtów mogłaby być dla mnie interesująca i faktycznie chciałbym mieć ją jako część Berkshire, wsiądę w samolot i tam przylecę – powiedział Buffett.

Wiara zamożnych ludzi w brytyjską gospodarkę może jednak nie wystarczyć. KPMG przeanalizowało najnowsze sprawozdania finansowe 21 tys. prywatnych firm, z których wynika, że sześć na dziesięć wykazuje co najmniej jeden z objawów związanych z firmami zombie (przedsiębiorstwa, które nie generują dostatecznych przepływów pieniężnych, aby regulować swoje wydatki). Yael Selfin, główna ekonomistka KPMG w Wielkiej Brytanii, ostrzegła, że wzrost liczby firm zombie będzie nadal hamować wydajność brytyjskiej gospodarki, która nadal pozostaje w tyle za państwami z grupy G-7.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA