fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Niezły początek na GPW

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Czwartkowy handel na warszawskiej giełdzie rozpoczyna się od lekkich wzrostów. WIG20 sięga 2351 pkt i ma szanse na szóstą wzrostową sesję z rzędu.

Dokładnie przed tygodniem byki rozpoczęły mocny kontratak po dwutygodniowej dominacji niedźwiedzi. Jak na razie przyniósł on indeksowi blue chips 100 pkt. Znów niewiele brakuje to maksimów obecnej hossy na 2566 pkt. Kilka dni temu właśnie tego dokonał niemiecki DAX. WIG20 utrzymuje się dziś nad kreską za sprawą niezłej kondycji spółek energetycznych. Liderem zwyżek wśród blue chips jest Energa. Na podium są jeszcze przedsiębiorstwa odzieżowe, czyli LPP i CCC. Rola hamulcowych przypada z rana Eurocashowi i Orange.

Od mocniejszych zwyżek zaczynają średnie spółki. To zasługa m.in. Kruka, GTC, czy Budimexu. Małe firmy startują pod kreską. Ciężarem dla nich może być ponad 5-proc. zniżka LiveChatu.

Na rynku walutowym dolar oddaje część zarobku z dnia, gdy EBC ogłosił swoje plany skupu aktywów na kolejne 9 miesięcy. Dziś wyceniany jest na 3,63 zł. Euro kosztuje 4,23 zł. Jeśli chodzi o surowce cena ropy WTI zachowuje się stabilnie i wynosi 54,12 dolary za baryłkę. Złoto drożeje do 1276,4 za uncję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA