fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

PEM zadowolony z wyników wezwania na ATM

Wezwanie ogłoszone przez MCI.EuroVentures na akcje ATM wypadło zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami wzywającego.
- Mogę powiedzieć jedynie, że wezwanie wypadło zgodnie z naszymi oczekiwaniami oraz przewidywaniami - powiedział Cezary Smorszczewski, prezes Private Equity Managers w rozmowie z PAP. Prezes PEM nie powiedział ile akcji fundusz skupił w wezwaniu, ani, czy należy spodziewać się redukcji zapisów. Według PAP, MCI.EuroVentures najprawdopodobniej złoży wniosek o zwołanie kolejnego NWZ spółki.
MCI.EuroVentures 24 marca ogłosił wezwanie do sprzedaży 6.817.573 akcji ATM, czyli 18,76 proc. kapitału, po 10,37 zł za szt. W wyniku wezwania zamierza osiągnąć wraz z podmiotami zależnymi 33 proc. głosów. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 14 kwietnia i zakończyło 27 kwietnia. Przewidywany dzień transakcji sprzedaży na GPW to 29 kwietnia. Na NWZ, które odbyło się 25 kwietnia MCI.PrivateVentures FIZ wprowadził do rady nadzorczej ATM dwóch swoich przedstawicieli.
MCI.EuroVentures informował przy wezwaniu, że ATP FIZAN (fundusz kontrolowany przez Tadeusza Czichona, członka rady nadzorczej ATM) złożył mu ofertę m.in. w sprawie zgodnego głosowania na walnym zgromadzeniu spółki. Rada nadzorcza spółki liczy 6 członków.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA